Slip Ring İletişim Bileziği

Slip Ring İletişim Bileziği  Üreticisi Best Karbon

Tüm üretimlerimiz ile birlikte slip ring fiyat konusunda da üretim kalitemizden asla taviz vermeden, slip ring iletişim bilezikleri üretimlerimizi uygun nominal fiyatlarda tutmaya ve siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye çalışmaktayız.

Döner yürür sistemlerde – konveyörlerde – vinç toplama tamburlarında – asenkron motorlarda alternatörierde – Best Karbon olarak makina imalatçılarının ve sistem üreticilerinin zaman ölçüsü içerisindeki önemi değerli bularak Ring Bilezik ve aksanlarınıt (fırça tutucuları kömürler- izolemiller) sürekli yenileyerek her türlü teknolojiye adaptasyon(akuple) imkanına açık ve haizdir.

Çizelgede verilen ölçüler standart olup, tablo haricinde sayısız spesiyal ölçülerde üretimimiz içerisinde yerini almaktadır. Tablo içerisindeki ölçüler civatalı olup ayrıca lamalı-kablo çıkışlı (filekzibil)-çelik burçiu kama açımlı vs. Ø 32 mm’den Ø 400 mm’ye kadar her çeşit Slip ring iletişim bileziği imalatımızdır.

Slip Ring Fiyatları

Slip ring iletişim bileziği fiyatları güncel ve uygun değerlerde tutmaktayız. Uzman ekibimiz sektörün önde gelen üreticilerinden olmakla beraber, yapmış olduğumuz üretimlerimizde de fiyat ve kaliteli üretim dengemizi başarı ile tutturmaktadırlar. Best Karbon olarak slip ring fiyat ve kalite dengemizi her zaman koruyacağımızın sözünü rahatlıkla verebiliriz. 🙂

Hızlı İletişim, Ekibimiz telefonun diğer ucunda  0216 505 68 87

2-Elektriksel nominal değerlerde sürtünmeyle asgari kayıp seviyesinde uygun malzeme kullanmak Best Karbon olarak firmamızın öncelik programları içerisindedir. Bizi sizlerle buluşturanın bu özelliğimiz olduğu kanısındayız. İmalatımızda slip ring fiyat bronz halka bilezikler elektrik bağlantısı yapılan vidalı uç veya bakır lamaya gümüş kaynakla (%40 gümüşlü) tespit edilip her ölçünün özel kalıbında dolgu malzemesi olarak CTP (cam elyaf takviyeli polyester) mükemmel yalıtkan mukavemeti yüksek bir malzeme He 150°C de preslenir.

3- Slip ring İletişim Bileziği Takımının Montajı ile ilgili: Bilezik bağlanacağı milin çapına uygun işlendikten (torna edildikten) sonra dilimlerin salgısı mutlaka alınmalıdır. Ayrıca sürtünmeye maruz katan bronz dilimlerin mümkün olduğunca pürüzsüz olmalıdır. Ayrıca uygun fırça ve fırça tutucusu (portbale) kullanılarak iyi bir elektriksel akış sağlanmış olur. Kablo bağlantısı yapılan vidalı uçlarda bulunan somunlar yalıtkan malzeme yüzeyine sıktırılmamalıdır. Slip ring fiyat nominal değerlerde tutulur. Somunlar yüzeyden 2 mm yukarıda ve birbirine kontra edilmelidir.

Siz de Sektörün Öncüsü Best Karbon ile Çalışın Rahat Edin ..

İnceleyebilirsiniz : Motor Kömürü
Slip ring Türkiye bazlı bakıldığında modern teknolojinin de ortaya çıkması ile beraber en sık kullanılan elektrik, enerji iletimi sağlayan iletişim bilezikleridir. Dönen, yani hareketli alanlarda enerji iletimini sağlayan bu iletişim bileziklerinin oldukça fazla türü ve bu türlere bağlı olarak sık kullanıldığı alanlar mevcuttur.

Slip ring türleri;

 • Kapsül slip ring
 • Mile geçmeli slip ring
 • Civalı slip ring
 • Pancake slip ring
 • Wireless slip ring

Olarak sık kullanıma bağlı bir şekilde sıralanabilir. Son dönemde geniş açılı ve havadan çekim yapmak amacıyla kullanılan dronelarda ve yaygınlaşmakta olan robotlarda genel olarak slip ring iletişim bilezikleri kullanılmaktadır. Oldukça fazla yaygınlaşmasının birinci sebebi teknolojinin ve bu doğrultuda kullanılan her makinenin aynı oranda gelişmiş olmasıdır.

Modern teknolojinin ürünü olan piyasa makinelerinin parçaları da bu doğrultuda kusursuz ve modern teknolojinin ürünü olmalıdır. Bu nedenle kullanılan parça ve mekanizmaların gereken görevini yeterli biçimde sağlaması için slip ring iletişim bileziği olmazsa olmaz parçalardan bir tanesi haline gelmiştir.

Ülkemizde slip ring üreticisi firmalar arasında lider olan firmamız yılları aşkın tecrübe ve satış politikasıyla hizmetinizde. Ürettiğimiz her slip ring iletişim bileziği ana akımdan dönen hareketli alana enerjiyi eşit ve gereken miktarda sağlayarak kullanılan makinelerin işlevini sorunsuz bir şekilde yeri en getirmesini sağlar. Bu nedenle firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

KALİTELİ SLİP RİNG İLETİŞİM BİLEZİĞİ

Slip ring İstanbul bazlı bakıldığında üretimi oldukça sık gerçekleştirilen enerji sağlayıcı mekanizmalar olsa da kaliteli slip ring bulmak bu doğrultuda en önemli hususlardan bir tanesidir. Uygun fiyatlı ve kaliteli slip ring edinmek için kapsamlı araştırmalar yapmanız oldukça önemlidir. Firmamız kalite hususunda ilerleyerek güvenli bir biçimde satışlarını gerçekleştirmektedir.

Üretim sonrası satışa sunduğumuz tüm slip ring iletişim bileziği türleri ve diğer mekanizmalarımızın her birinin denemesi yapılmış ve garantisi mevcut olan ürünlerdir. İstediğiniz slip ring türünü istediğiniz zaman sipariş edebilir veya detaylı bilgi almak için ilgili telefon numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Slip ring iletişim bileziği nedir, nerelerde kullanılır?

Dönen, yani hareketli her sistemde veri ve elektrik iletimi sağlayan slip ring iletişim bileziği aklınıza gelebilecek birçok noktada aktif olarak kullanılmaktadır. Slip ring iletişim bileziği başlıca kullanım alanları;

 • Konveylörler
 • Vinç toplama tamburaları
 • Asenkron motorlar
 • Alternetörler

Olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra dronelarda, kameralarda ve elektrik süpürgelerinde de sıklıkla slip ring iletişim bileziği kullanılmaktadır. Slip ring iletişim bileziği Slip ring akım toplayıcı, iletişim bileziği, fırça tutuculu bilezik sistemi, iletişim-bileziği, dönen elektrik konnektörleri, fırdöndü, döner mafsal veya döner elektrik eklemleri olarak bilinmektedir fakat genel adıyla slip ring iletişim bileziği olarak bilinmektedir.

slipring iletişim bileziği fiyat
slipring iletişim bileziği

MODERN İLETİŞİM BİLEZİĞİ; SLİP RİNG

 

Gelişen sanayi ve teknoloji ile birlikte birçok modern iletişim bileziği türü ortaya çıkmıştır. Bunlar;

 

 • Capsule
 • Through bore
 • Mercury
 • Pancake slip ring
 • Wireless slip ring

 

Olarak karşımıza çıkar.

 

CAPSULE SLİP RİNG: Kompakt tasarıma sahip slip ringlerdir ve genel olarak kamera, drone ve robotlarda kullanılmaktadırlar. Ekonomik fiyata sahip olmaları nedeniyle birçok farklı projede de capsule slip ring iletişim bileziği kullanılmaktadır.

 

THROUGH BORE SLİP RİNG: Hallow shaft olarak da bilinen bu slip ring modelleri veri aktarımı gerektiren tüm cihazlarda kullanılabilir. Sahip oldukları mil oyuğu nedeniyle çok kısa sürede montajları yapılabilmektedir.

 

MERCURY SLİP RİNG: Diğer slip ring türlerinden farklı olarak bu türde iletişim cıva ile yapılmaktadır. Cıva donmasından kaynaklı kullanımı yaklaşık -39°C ile sınırlandırılmıştır. Bu türün diğer bir özelliği ise diğer türlere nazaran daha uzun kullanım ömrüne sahip olmasıdır. Cıvalı slip ringler 1.5-2 milyar dönüş ömrüne sahiptir.

 

PANCAKE SLİP RİNG: Pancake sözlük anlamı ile krep slip ringler diğer slip ringler ile karşılaştırıldığında çok ince bir yapıya sahiptir. Fakat çalışma ömrü diğerlerinden çok daha azdır. Kalınlık azaldıkça aynı oranda ömürleri de azalmaktadır.

 

WIRELESS SLIP RING: Bu slip ring türünde fırça veya bilezik bulunmamaktadır. Bobinler ve sabit verici tarafından oluşturulan manyetik alan vasıtası ile güç ve veriler kablosuz olarak iletilmektedir.