İletişim Bilezikleri

iletişim bileziği

1-Döner yürür sistemlerde – konveyörlerde – vinç toplama tamburlarında – asenkron motorlarda alternatörierde – Best Karbon olarak makina imalatçılarının ve sistem üreticilerinin zaman ölçüsü içerisindeki önemi değerli bularak Ring Bilezik ve aksanlarınıt (fırça tutucuları kömürler- izolemiller) sürekli yenileyerek her türlü teknolojiye adaptasyon(akuple) imkanına açık ve haizdir. Çizelgede verilen ölçüler standart olup, tablo haricinde sayısız spesiyal ölçülerde üretimimiz içerisinde yerini almaktadır. Tablo içerisindeki ölçüler civatalı olup ayrıca lamalı-kablo çıkışlı (filekzibil)-çelik burçiu kama açımlı vs. Ø 32 mm’den Ø 400 mm’ye kadar her çeşit Slipring bileziği imalatımızdır.

2-Elektriksel nominal değerlerde sürtünmeyle asgari kayıp seviyesinde uygun malzeme kullanmak Best Karbon olarak firmamızın öncelik programları içerisindedir. Bizi sizlerle buluşturanın bu özelliğimiz olduğu kanısındayız. İmalatımızda bronz halka bilezikler elektrik bağlantısı yapılan vidalı uç veya bakır lamaya gümüş kaynakla (%40 gümüşlü) tespit edilip her ölçünün özel kalıbında dolgu malzemesi olarak CTP (cam elyaf takviyeli polyester) mükemmel yalıtkan mukavemeti yüksek bir malzeme He 150°C de preslenir.

3-Bilezik Takımının Montajı ile ilgili: Bilezik bağlanacağı milin çapına uygun işlendikten (torna edildikten) sonra dilimlerin salgısı mutlaka alınmalıdır. Ayrıca sürtünmeye maruz katan bronz dilimlerin mümkün olduğunca pürüzsüz olmalıdır. Ayrıca uygun fırça ve fırça tutucusu (portbale) kullanılarak iyi bir elektriksel akış sağlanmış olur. Kablo bağlantısı yapılan vidalı uçlarda bulunan somunlar yalıtkan malzeme yüzeyine sıktırılmamalıdır. Somunlar yüzeyden 2 mm yukarıda ve birbirine kontra edilmelidir.


iletişm bilezikleri