Fırça Bilezik Sistemi

Fırça Bilezik Sistemi Nedir?

Fırça bilezik sistemi hemen hemen her makinede bulunan, makinenin temel işlevlerini yerine getirebilmesi için önemli parçalardır. Ülkemizde bu parçaların üretimi kaliteli biçimde yapılmakta ve diğer ülkelere de ihraç olanağı sağlanmaktadır.

Fırça bilezik sistemi birçok ürünü içerisinde bulundurmaktadır. Birbirinden farklı bilezik sistemleri bulunmakta ve standart olarak piyasaya sürülmektedir. Özel üretim bilezik sistemleri de bulunsa da, genellikle standart parçalar tercih edilir.

 

  • Açık tip bilezik sistemleri iki ayrı parçadan oluşur; rotor ve fırça bloğu. Bu slip ringler aynı zamanda eski tip slip ringler olarak da adlandırılır. Rotor kısmı deliklidir ve bu sayede sıvı veya hava kanalına veya mile montaj özelliği sağlar. İletişim bileziği dediğimiz kısım, açık tip slip ringlerin rotor kısmı olarak bilinir.
  • Bağlantı malzemeleri yani halkaların malzemeleri, açık tip slip ringlerin tamamında çok önemli rol oynar. Anlaşmalı olduğumuz firmalar, iletilecek sinyalin türüne göre aşınmaya direnç sağlaması için, yüksek sıcaklığa direnç sağlaması için ve düşük direnç için en kaliteli altın kaplamalı kontağı yani ringi seçer. Güç iletimi için ise daha düşük maliyetli iletkenler kullanılır. Fırça bilezik sistemi sinyal ve güç kombini için de uygun olan bir üründür.
  • Elektromekanik bir ürün olan slip ring elektriksel gücü ve elektrik sinyallerini sabit bir yapıdan dönen bir yapıya iletimini sağlamak için kullanılan bir üründür.
  • Slip ring aralıklı, kesintili veya sürekli dönmesi istenen her elektromekanik sistemde güç ve veri iletimi için kullanılabilir. Bu ürünler mekanik performansı artırarak, çalışma esnasında dönen kısım ile sabit kısım arasında kablo bağlantılarının zarar görmesi engellenerek hareketli sisteme veri ve güç akışı sağlanır.
  • Slip ring, döner elektrik arayüzleri, akım toplayıcı iletişim bileziği, fırça tutuculu bilezik sistemi, iletişim-bileziği, dönen elektrik konnektörleri, kollektör, fırdöndü, döner mafsal veya döner elektrik eklemleri olarakta adlandırılır.
  • Siz de kaliteli fırça bilezik sistemleri gibi parçalara sahip olmak isterseniz, bizimle iletişime geçerek uzman personelimizden en iyi hizmeti alabilirsiniz. Fırça bilezik sistemleri Türkiye’de en iyi icra edilen sanayi ürünlerinden biridir.

İlginizi çekebilir : Süpürme PedleriBir cevap yazın