Dewalt Kömürü

Yüz elli saate yakın bir kullanım süresi vardır. Közlenmiş matkap ucu ile bu kömürler çabuk aşına bilir. Aşınması sonucu ile kömür hacmini yitirir. Körlenmiş bıçak kullanımında dahi dewalt motor kömürü çok çabuk aşınıp bozula bilir. Bunun kullanımında alet üzerine yapılan baskı sonucu ağırlık ve baskı sonucunda motor içi kömürler ve fırçalar işlevini yitirir hale gelirler.

Dewalt kömürü çalıştıran motor çok aşırı ve yoğun kullanıldığında ve baskı ağırlık uygulandığında çok çabuk aşınır hale gelir. Bu da makinenizin çabuk bozulmasına neden olur. Bu kömür fırçalarının kontrollerinin yapılması ve olağan süresinin üstüne çıkılması durumunda motor kömürü yanar. Kömürün yanması sonucu makina işlevsiz hale gelir.

Çeşitleri Nerede Bulunur?

Büyük yapı malzemeleri satan yerlerde genellikle rahat bulabilirsiniz. Örneğin; Koçtaş, Tekzen, Koçtaş fix, sanayii bölgelerinde vb yerler de çok rahatlıkla bula bilirsiniz. Çeşitlerini, kömür fırça uçlarını, matkap kömürü çeşitlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Büyük yapı malzemeleri mağazalarından almanızı öneririz. Hem çok çeşit bulunuyor hem de rahatlıkla eksik malzemelerinizi sipariş verebilirsiniz.

Dewalt Matkap Kömürü Nasıl Değiştirilir?

Motor kömürüne ulaşmak için matkabı gizli 9 vida yerinden tornavida yardımıyla açıyoruz. Matkaptaki motor bölümü açılmış oluyor. Motorun içindeki kömürü değiştirmemizi sağlamaktadır. Matkap da iki adet kömür bulunuyor. Kömür tamamen bittiğinde yani aşındığında matkap hiç çalışmaz. Kömür bağlı kömür taşı kabloları bulunmaktadır. Bunların ölçümünü yaptığınız da kömürün bitip bitmediğini ve ne kadar bitme süresi kaldığını anlarsınız. Motor kömürünü çıkartırken yandan bağlı kablolarını da kömür hazinesinden söküyoruz. Daha sonra kömür haznesi çıkıyor. Yeni kömür haznenizi yerleştiriyorsunuz. Daha sonra kömüre bağlı kabloları motor kömürüne bağlıyoruz. Tamamen motor kömürü değişmiş oluyor. Bunun videolarını da uygulamalı olarak YouTube den bulabilirsiniz. Motor kömürümüzü servise götürmeden dilerseniz kendiniz de değiştire bilirsiniz. Bu kömürü yapı malzemeleri satan marketler de bula bilirsiniz. Bu motor kömürlerini değiştirme süreniz muhtemelen yarım saat veya deneyiminiz yok ise bir saatinizi alır. Tabi ki yetkili servise başvurmanız daha iyi olur.

İnceleyebilirsiniz : Gümüşlü KömürBir cevap yazın