Bosch Kömürleri

Bosch Motor Kömürünün Fonksiyonu Nedir? 

Halk arasında motor kömürü olarak bilinen motor fırçası, sanayinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise hala elektrikli süpürge,  matkap, çamaşır makinesi gibi birçok elektrikli aletin motor parçası olarak bu fırçalar kullanılmaktadır.

Motorun sargı uçları kolektörlerde levhalar şeklinde toplanır. Kömür fırçalar ise; kolektörlerdeki sargı uçları arasındaki akım irtibatını meydana getirerek, sargı birimlerinin birbirleriyle olan bağlantısını sağlamakla görevlidir.

Kömür fırçaların kullanım ömrünün bitmesi, yoğun kullanımı sebebiyle aşınması, kırılması vb. durumlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Bosch kömürleri motorun kullanım alanına ve özelliklerinde göre üretilmekte ve motorun diğer parçaları ve kömür yuvası ile bütünlük sağlamaktadır. Bosch kömürlerinde kullanılan hammaddenin kalitesi uzun yıllara dayanan tecrübe ve en üst teknoloji ile belirlenmektedir. Bosch kömürleri kalitesi ve dayanıklılığı sayesinde en yüksek performansı sağlaması yanı sıra ekonomik ve tasarrufludur.

Bosch her bir ürün çeşidi için en yüksek verimi alabileceği kömürü ayrı ayrı üretmektedir. Ürününüze uygun olarak belirlenen Bosch kömürleri elektrikli eşyalarınızda sorunsuz ve uzun kullanım ömrü sağlayacaktır.

Bosch kömürlerinin çeşitleri ve boyutları:

6,3 * 16 * 22 büyük taşlama kömür

4 * 5 * 20 yaylı soketli kömür

5 * 10 * 10 avuç taşlama kömürü

5 * 10 * 17 telli soketli kırıcı kömür

5 * 10 * 17 sigortalı/sigortasız kömür

5 * 13,5 * 32 çamaşır makinesi kömürü

5 * 8 * 15avuç içi taşlama kömür

5 * 8 * 15,5 taşlama kömür

5 * 8 * 16 matkap kömür

5 * 8 * 19 kırıcı delici kömür

5 * 8 * 19 sigortalı kömür

6,3 * 12,5 * 20 sigortalı kömür

6,5 * 12,5 * 24 sigortalı kömür

6,3 * 16 * 22 eski taşlama kömür

6,4 * 6,4 *16 matkap kömür

Elbetteki Bosch kömür çeşitleri saydıklarımızla sınırlı değildir. Ancak; uygun ürünün kullanılabilmesi ve değiştirilmesi sırasında yaşanabilecek fonksiyon kayıplarını önlemek amacıyla; bu işin uzmanı olan yetkili servis ve bayilerden yardım alınması gerekmektedir.

İnceleyebilirsiniz : Hilti Kömürü1 Yorum

  • The next time I read a blog, Hopefully it doesnt fail me just as much as this one. I mean, Yes, it was my choice to read through, but I actually thought you would have something useful to say. All I hear is a bunch of moaning about something that you could fix if you werent too busy searching for attention.

Bir cevap yazın